Raamatud kampaanias

Tänapäeva Nõid  (Debora Geary)

Kas on võimalik, et sa oled elanud siin ilmas juba kakskümmend kaheksa aastat, aga ei tea, et oled nõid?
Lauren on Chicago noorim ja kõige edukam kinnisvaramaakler. Samas on ühtlasi ka nõid. See on kindlasti nii, sest nõidade jututoa kohaletoomisnõidus ei saa ju ometigi vigane olla. Või vähemalt nii väidab naine, kes selle nõiduse programmeeris.
Pikk tõmmu mees, kes Laureni nõiaoskusi hindama saadetakse, on samuti nõid (see lugu ei lõpe muide sugugi nii, nagu teie arvate). See, mis meesnõid Laurenis avastab, muudab paljude inimeste elu, keerab pea peale tema enda eduka karjääri ja eeldab muu hulgas kuhjaga jäätiseteraapiat. Loe edasi
Kategooria: Noortekirjandus, Ulme ja fantaasia, Väliskirjandus

Suhkruingli magusad lauad (Kertu Lukas, Kristi jalakas, Katrin Press)
Aasta kokaraamat 2016!

Kertu Lukas on kondiiter ja sommeljee, keda tuntakse ka tema kaubamärgi Suhkruingel järgi. Oma esikraamatu jaoks, mis koondab nii lihtsamaid kui ka üsna keerulisi retsepte, on ta koos stilist Kristi Jalakase ja fotograaf Katrin Pressiga kokku pannud 14 maiustustelauda. Selle raamatu eesmärk on inspireerida magusate suupistete ja serveerimisnippidega. Alati ei pea kõike otsast lõpuni ise vaaritama, vahel annavad maiustustelauale erksust ja värvi hooajalised puuviljad ja marjad või värvilistes paberites kommikesed.
Kategooria: Kokandus, Magustoidud ja küpsetised

Sest hoolin sinus tervisest. 50 lugu südamest (Evelin Kivilo-Paas, Manona Paris, Maret Einmann, Reeli Maasikamäe)

Mäletad, kuidas ema käskis sul mütsi hommikul pähe panna? Sulle see kohe üldse ei meeldinud ning tõmbasid selle nurga taha jõudes peast ära – sinna aknast viipava ema silm ei ulatunud. Nüüd on see laps juba suur ning võib-olla lausub isegi samasuguseid manitsusi kellelegi teele kaasa. Ning õpetab hoopis ema: „Võta nüüd selle saiaviilu asemel sepik, ema!“ 50 väikest lugu selles raamatus on praktilised ja lihtsad. Siit leiad mõtteid ja juhiseid, kuidas olla tervem, õnnelikum ja endaga rahul. Justnagu ema oleks iga päev taas sinu kõrval manitsemas, ent südames mõtlemas: „Ma ju armastan sind!“ Loe edasi
Kategooria: Tervis ja meditsiin

Wendy Quill üritab lemmiklooma kasvatada (Wendy Meddour)

Wendy Quilli unistus on saada loomaarstiks. Heaks loomaarstiks saamine nõuab harjutamist. Kuidas sa aga harjutad, kui su ema on kategooriliselt vastu lemmikloomadele, mis ilastavad või siis tuppa kakavad?
Wendyl on küll juba kass ja jänes ning muidugi tema ilus nähtamatu koer Bathilda Brown, aga praktikaks on vaja ju loomi, keda on päriselt ka näha (seda enam, et Bathilda ühel päeval põgeneb).
Heade nõuannetega tulevad Wendyle appi nii vanaisa kui ka vanem vend Woody ja nii sünnib geniaalne plaan ise endale lemmikloom kasvatada.

“Selle raamatu lugemisest ei saa täisid, aga naeru kihistada kindlasti,” ütleb Wendy Quill ise.
Kategooria: Lastekirjandus

Tujutõstvad toidud (Kristina Efert)

Juba lapsepõlvest mäletame, et lauale tõstetud toit võib tekitada nii rõõmu kui ka kurbust. Head tuju tekitavad need toidud, mis meile maitsevad ja mida me armastame, ning isu nende järele ei kao kuhugi ka aastakümnete möödudes – me teeme neid ikka ja jälle ja pakume neid ka oma lastele, andes nii retsepte edasi põlvest põlve.
Valiku aluseks on enda kogemused pere- või tuttavate ringis pakutud toitudest, aga ka reisidel saadud kulinaarsetest elamustest.
Osa siinsetest retseptidest on naeruväärselt lihtsad ja nõuavad vähe aega, samas võivad teised olla hirmutavalt pika ettevalmistusajaga. Aga uskuge – see kõik on suurepärase tulemuse nimel.
Kategooria: Kokandus

Armastuse aeg (Helina Piip)

“Minu mees on mulle tihti öelnud: “Sinuga ei ole igav.” See tähendab umbes sama, mis öelda: “Ma armastan sind.”” Tiia Kriisa

“Armastus on paratamatult risk, teinekord isegi sõda. Ja armastuse deemonile võib ka kergesti alla jääda. Aga teist võimalust ei ole.” Valdur Mikita

Kes oli see “Sõja ja rahu” tegelane, kes vastas küsimusele, kas ta armastab oma naist: “Kas ma näiteks oma sõrme armastan? Noh, ei oska öelda... Aga katsuge vaid ta minult ära võtta!”” Rein Pakk Loe edasi
Kategooria: Kinkeraamatud

Oma teha. Ring – Heegeldatud variatsioonid (Virpi Marjaana Siira)

Alusta väikesest ringist ja vaata, kuhu välja jõuad…

Virpi Marjaana Siira on oma populaarse blogiga omA KOPPA võlunud heegeldajaid nii kodumaal Soomes kui ka mujal.
Blogipidamisest alguse saanud raamat on heegeldamise traditsioone raputav ideedekogu. Unusta traditsioonilised heegeldamise mustrid, heegelda ja haruta, tunne tegemisest rõõmu, tee väikestest apsakatest oma tunnusmärk.
See on raamat, kust saavad inspiratsiooni nii algajad kui ka juba osavamad heegeldajad.
Kategooria: Käsitöö

Jumalate leiutamine – Usundite tekkelugu ateisti vaatenurgast (Matthew Kneale)

Mis sundis sügavates koobastes varju otsivat eelajaloolist inimest palves vaimude poole pöörduma? Ja miks usk sestpeale jõudsalt on edenenud, vormides oma teel tuhandeid põlvkondi šamaane, vaaraosid, asteekide preestreid, maiade valitsejaid, juute, budiste, kristlasi, natse ja saientolooge?

Nagu meie unistused ja hirmud on aastatuhandete jooksul muutunud, nii on muutunud ka uskumused. Meie loodud jumalad on arenenud meiega koos sel ajaloolisel teekonnal, mis on täis inimohvreid, poliitilisi rahutusi ja veriseid sõdu. Loe edasi
Kategooria: Filosoofia

 

Tagasi kampaanialehele!